категорії: блоґ-запис

Виставка пробкових панно Сергія Ткачука: «Живе дерево»

теґи: виставка, Живе дерево, Сергія Ткачука, корк-арт, пробкові панно

Сергій Ткачук, Чверть, 45х45см, пробка, дерево, нитки, акрил, лакЗ 5 по 25 травня 2012 року, у великому залі київської галереї «Wunjo-Art» («Вуньо-Арт») за адресою: м. Київ, пр-т Героїв Сталінграда 10А, корпус 8, пройде виставка пробкових панно Сергія Ткачука: « Живе дерево ».

Глядач побачить настінні панно, створені автором з натурального коркового матеріалу, з використанням інших дерев'яних матеріалів і виробів, а також каменю, металу та тканини. Представлені панно виконані, переважно, в техніці розтяжки. У виставкових панно від Сергія ми відразу бачимо – ні, скоріше відчуваємо – щось глибоко традиційне: декор у дусі середньовіччя, що створював колорит трапезного залу або вечірньої вітальні, мисливського будинку або камінного залу. У той же час, представлені авторські роботи настільки ж сучасні і авангардні, особливо це можна сказати відносно робіт Ткачука з сюжетом «абстрактного візерунка».

Сергей Ткачук, Образ, 40х40см, пробка, дерево, нити, акрил, лак

Сергій Ткачук, Образ, 40х40см, пробка, дерево, нитки, акрил, лак

Більшістю сюжетів у панно Ткачука є орнамент, гармонійний за своєю суттю, що розвиває класичну традицію цього жанру новими орнаментальними рішеннями. «Свіжість» і новаторство в роботах Сергія доповнюється своєрідністю використовуваних матеріалів і вживаної техніки. Автор дуже делікатно застосовує фарби до колірних рішень в своїх панно, намагаючись не вторгатися в м'якість природного забарвлення дерева. Поряд з цим, в частині виставлених робіт досить активно використовується лак, що надає цим роботам модний естетичний «глянець». Автор намагається витримати неперевантажений сюжетний характер і мінімалізм у використанні кольору; частина виставкових робіт містить у своєму сюжеті впізнавані об'єкти «з колоритом дозвілля»; зображення і обробка, нанесені автором на рами служать частиною загального художнього задуму твору. І хоча, за своєю природою, панно покликані служити суто декоративним цілям, Сергій Ткачук успішно справляється і з більш досвідченим, чисто художнім завданням; представлені виставкові роботи тонко спрямовані автором на створення споглядального настрою, властивого, наприклад – традиційній чайній церемонії в дзен-буддизмі. Наскільки це дозволено сказати для досить великовагових матеріалів, використовуваних автором – панно Ткачука стильні й елегантні. Разом з тим, в них зберігається спочатку властивий дерев'яним матеріалам «заспокійливий посил».У підсумку, це якраз той випадок, коли роботи автора «створюють атмосферу».Атмосферу легкості, релаксації, «ненадуманості».

Сергій Ткачук, Острів, 55х55см, пробка, дерево, нитки, акрил, лак

Сергій Ткачук, Острів, 55х55см, пробка, дерево, нитки, акрил, лак

Напрямок художньої роботи з використанням коркового матеріалу має загальноприйняту назву: «корк-арт» (від англ. «Cork-art»). В Україні подібна виставка проходить вперше, в Європі мали місце лише інсталяції.

Сергій Ткачук говорить про свою творчість: «Раніше я думав, що диваки це ті, хто робить дивні речі. Тепер я знаю, що це ті, хто називають інших дивними. Сказати точно, коли я почав займатися творчістю, я не можу. Тому що з самого дитинства, я щось малював, шив, перефарбовував одяг, імпровізував у музиці, в'язав дівчаткам букети з пакетиків, обклеював келихи скляними кульками,і ще дуже багато різних ідей і творчих рішень було в моєму житті. У напрямку «корк-арт я працюю вже кілька років. Все почалося з килимка в ванну, далі подарунок другу, а зараз вже є повноцінна колекція. Свій напрямок в цьому виді сучасного мистецтва вважаю новаторським, так як ідею зшивати й одягати картину в рамку ще ніхто не використовував. Ну, і, звичайно ж, мій творчий підхід до кожної картини. У цій колекції, всі картини мають свою цікаву історію, яка пов'язує воєдино десятки людей і кілька країн світу. Чому «Живе дерево»? Тому що у кожного елемента пробки, а їх у колекції більше 8000, є своя життєва історія, яку ви зможете побачити, прийшовши на мою виставку. Ще хочу сказати, що необов'язково бути професійним художником або досконало володіти якимось видом техніки, головне – вірити в себе і не боятися реалізовувати свої ідеї!».

Сергій Ткачук, Чверть, 45х45см, пробка, дерево, нитки, акрил, лак

Сергій Ткачук, Чверть, 45х45см, пробка, дерево, нитки, акрил, лак


Картинна галерея «Wunjo-Art» («Вуньо-Арт») знаходиться в клубі «Наша экспедиція» за адресою: м.Київ, пр-т Героїв Сталінграда 10А, корпус 8.

Розклад роботи галереї: Пн-Пт: 10:00-21:00, Сб:10:00-17:00, Нд: 10:00-15:00. Без обіду. Вхід вільний.

Телефон клубу для довідок: +380 44 228 66 20.

Телефон менеджерів галереї (з питань співпраці): +380 67 403 91 88, +380 67 403 91 98

e-mail: wunjo.art.gallery@gmail.com, website: http://wunjo-art.com.

Дістатися до клубу та галереї на громадському транспорті Ви можете від м. Оболонь (найкраще повідомлення): вихід у останнього вагона метро, якщо їхати з центру міста, з переходу весь час вліво; знайти зупинку маршруток в бік набережної, №102, №502, №463; або від м.Мінська: маршрутка № 485, тролейбус №34, в сторону набережної Дніпра. Будь-яким транспортом їхати до зуп. «Академія мистецтв» ~ 5 хвилин; перейти на протилежну сторону і обійти будівлю з правого боку. Орієнтир червона вивіска клубу «Наша експедиція». Ласкаво просимо до нас у гості!